Google Analytics

Duomenys, duomenys ir dar kartą duomenys

Kas tai yra?

Google Analytics yra nemokama internetinių tinklalapių analitikos paslauga, kurią teikia Google. Tai įrankis, leidžiantis stebėti svetainės lankytojų srautus ir juos analizuoti. Analytics leidžia stebėti tinklapio lankytojų elgseną, reklaminių kampanijų rezultatus. Duomenis galima eksportuoti ir vizualizuoti, kurti ataskaitas. Google Analytics gali būti integruojamas su kitais Google produktais – AdWords ir AdSense.

Kaip tai veikia?

Susikūrus Google Analytics paskyrą, interneto tinklalapyje patalpinamas sekimo kodas (angl. Tracking code). Kai tinklalapyje apsilanko vartotojas, kodas atgyja, pradeda rinkti informaciją apie lankytojo įsitraukimą ir nusiunčia gautus duomenis į Google Analytics paskyrą.

Kodėl verta?

Google Analytics  įžvalgos yra vertingos ir gali padėti formuoti sėkmingą verslo strategiją.  Šis įrankis suteikia galybę duomenų – telieka pasirinkti, kurie rodikliai yra esminiai ir verti analizuoti. Google Analytics leidžia sekti ir suprasti savo klientų elgesį, sužinoti, ar jūsų verslas  atitinka jų poreikius, atrasti problemines sritis ir jas tobulinti.  Galima ne tik įvertinti pardavimų rezultatus ir konversijas, bet gauti informacijos, kaip lankytojai naudojasi tinklalapiu, kaip jie atvyksta į svetainę, ir kaip pasiekti, kad jie čia sugrįžtų.