SEO auditas

Patikrinti, ištaisyti, tobulinti

Kas tai yra?

SEO auditas – tai tartum internetinio tinklapio sveikatos apžiūra. Audito metu analizuojama tinklapio techninė infrastruktūra, tinklapio on-page elementai (tie, kuriuos kontroliuojame patys arba IT specialistų pagalba, pavyzdžiui, HTML kodas, meta žymos – tag’ai, raktinių žodžių vieta ir dažnis) ) ir off-page elementai (tie, kurių patys nekontroliuojame, pavyzdžiui, tinklapio reitingas, nuorodų populiarumas).

Kaip tai veikia?

SEO audito metu sudaromas kontrolinis sąrašas – auditorius tikrina tinklapį, atsižvelgiant į kiekvieną minėto sąrašo punktą. Audito metu išnarstomas visas tinklapis – tam naudojamos specialios programos, kurios nuskaito visą tinklapį (vadinamieji website crawlers). Tuomet identifikuojamos problemos ir suformuojamos rekomendacijos, kas tinklapyje turi būti ištaisyta ir kas pakeista, tam, kad internetinės svetainės rezultatai paieškos sistemose būtų patobulinti.

Kodėl verta?

SEO sritis yra itin dinamiška – priemonės, kurios yra efektyvios dabar, gali būti ne tokios svarbios jau po pusmečio. Todėl svarbu reguliariai atlikti SEO auditą. Ši priemonė leis nustatyti problemines tinklapio vietas, kurios trukdo pasiekti geresnes pozicijas paieškos sistemose ir užtikrins, kad būtų pritaikomos visos naujovės. Auditas suteiks išsamios informacijos, įspės apie pasikartojančius pavadinimus, meta aprašymus ir žymas, puslapius, kuriuose žodžių kiekis per mažas, neveikiančias nuorodas, lėtą tinklapio reakcijos laiką ir kt.