SEO auditas

Patikrinti, ištaisyti, tobulinti

Kas tai yra?

SEO auditas – tai tartum internetinio tinklalapio sveikatos apžiūra. Audito metu analizuojama tinklalapio techninė infrastruktūra, tinklalapio on-page elementai (tie, kuriuos kontroliuojame patys arba IT specialistų pagalba, pavyzdžiui, HTML kodas, meta žymos – paantraštės,  raktinių žodžių vieta ir dažnis) ) ir off-page elementai (tie, kurių patys nekontroliuojame, pavyzdžiui, tinklalapio reitingas, nuorodų populiarumas).

Kaip tai veikia?

SEO audito metu sudaromas kontrolinis sąrašas – auditorius tikrina tinklalapį, atsižvelgiant į kiekvieną minėto sąrašo punktą. Audito metu išnarstomas visas tinklalapis – tam naudojamos specialios programos, kurios nuskaito visą tinklalapį (vadinamieji website crawlers). Tuomet identifikuojamos problemos ir suformuluojamos rekomendacijos, kas tinklalapyje turi būti ištaisyta ir pakeista, tam, kad interneto svetainės rezultatai paieškos sistemose būtų patobulinti.

Kodėl verta?

SEO sritis yra itin dinamiška – priemonės, kurios yra efektyvios dabar, gali būti ne tokios svarbios jau po pusmečio. Todėl svarbu reguliariai atlikti SEO auditą. Ši priemonė leis nustatyti problemines tinklalapio vietas, kurios trukdo pasiekti geresnes pozicijas paieškos sistemose ir užtikrins, kad būtų pritaikomos visos naujovės. Auditas suteiks išsamios informacijos, įspės apie pasikartojančius pavadinimus, meta aprašymus ir žymas, puslapius, kuriuose žodžių kiekis per mažas, neveikiančias nuorodas, lėtą tinklalapio reakcijos laiką ir kt.